Moja sprawa – prawo rodzinne w Krakowie w praktyce, szukam informacji

#2017-06-12 04:36:13 

Quekima

Użytkownik

Jestem w kropce ponieważ żona doprowadziła do rozpadu naszego związku i teraz chce jeszcze zedrzeć ze mnie kasę z alimentów. Mówię zedrzeć ponieważ domaga się kwot astronomicznych... Czy znacie jakiś tekst gdzie byłoby wyjaśnione jak takie sprawy wyglądają?
#2017-06-12 05:07:00 

Taither

Użytkownik

Niestety wiele sądów w Polsce (zwłaszcza sędziny, a jakże) orzekają alimenty oderwane od realiów, żądania kobiet to już jest odrębna sprawa. Jak zawsze ciężko się przed tym bronić.
#2017-06-12 05:31:43 

ChybaWytrwała

Użytkownik

Istnieją procedury ustalania zdolności do wypłacania alimentów, musiałbyś gdzieś o tym szerzej poczytać bo na bank są gdzieś stosowne publikacje.
#2017-06-12 07:49:24 

Balbina

Użytkownik

Ja trafiłem na taki tekst, chyba dość ciekawy - https://adwokatrodacki.pl/blog/mozliwosci-zarobkowe-zobowiazanego-do-alimentow/. Myślę że powinno Cię to zaciekawić bo prawo rodzinne w Krakowie jest takie samo jak wszędzie indziej i myślę że w artykule są kwestie odnoszące się także do Twojej sytuacji. Pewnie czeka Cię w tym zakresie batalia, ale na to nie ma rady. Klimat w polskich sądach nigdy nie sprzyjał facetom od których żąda się alimentów...
#2017-06-12 10:04:48 

Kalafior

Użytkownik

Właśnie z tymi możliwościami wypłacania alimentów w określonej sumie to dla mnie było zawsze dość nieostre. Jak zawsze w takich sytuacjach decyduje indywidualna interpretacja składu orzekającego...
#2017-06-12 10:32:05 

Agamala

Użytkownik

Część kobiet (przyznaję to z pewną przykrością) wykorzystuje rozwód do poniżenia byłego partnera i zapewnienia sobie poduszki finansowej. Sama znam takie przypadki ze swojego otoczenia.
#2017-06-12 10:46:14 

Pomagier

Użytkownik

Zawsze podstawą jest pomoc prawna, musisz mieć kogoś przy sobie kto pomoże się wybronić, na pewno nie można się poddawać. Ja trzymam kciuki, zakładając że racja jest po twojej stronie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015